Megosztás
 

 Lisette De la Ronde

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet






Lisette De la Ronde






Lisette De la Ronde



♔ Ország : Francia
♔ Törvények száma : 4
♔ Age : 44



 


Lisette De la Ronde Empty
TémanyitásTárgy: Lisette De la Ronde   Lisette De la Ronde Icon_minitimeVas. Feb. 15, 2015 9:47 pm


De la Ronde, Lisette
«Quand tu crois enfin que tu t'en sors, quand y en a plus, eh ben y en a encore»

♔ Teljes név : Lisette Celeste De la Ronde
♔ Kor : 35
♔ Születési hely, idő : 1979 december 3, Privas, Rhône-Alpes, Franciaország
♔ Nemzetiség : francia
♔ Rang : zenetanár
♔ Évfolyam : -
♔ Szülők : Natacha De la Ronde & Gérald De la Ronde
♔ Társ : -
♔ Csoport : tanárok


Rule the world ♔ Egész életemben mindig volt egy hely, amiről azt gondoltam, hogy csak az a hely lehet az, ami megnyugtat, ahol biztonságban érzem magam. Mikor kislány voltam, a kertünkben lévő kis házam volt az… Aztán gonosz módon kidobtak onnan, mondván, hogy kinőttem. Kegyetlen világ ez, ahol egy kislány kinövi az egyetlen helyet, ahol biztonságban érzi magát, nemde?
Nos… keresnem kellett egy másik helyet, s ahogy az idő telt, mindig egyik helyről a másikra ugrottam. A gimnázium alatt egy park, az iskola mellett… utána a konzervatórium, majd a színház. Elég sokáig kellett keresgélnem, mire rájöttem, hogy nem maga a hely az, ami biztonságot ad, hanem én magam és az, ahogy én érzem magam az adott helyen. Mindig is el akartam bújni valahova, mindig is kellett valami, ami megvéd, ha úgy érzem, hogy védelemre szorulok, de ahogy kinőttem a fiatalkoromból, rájöttem, hogy bármilyen helyet azzá tehetek, csak hozzáállás kérdése.
Jelenleg, ha muszáj lenne mondanom egy helyet, akkor jelenleg az az aprócska sziget az, ahol most élek és tanítok. Már lassan egy éve vagyok ott, mégis borzasztóan furcsa nekem, hogy tanítok. Azt hiszem olyan oldalamat ismertem meg, amit eddig még sose láttam és eddig nem is gondoltam, hogy létezhet. Ha tanárként lépek a diákok elé, azzá válok, akitől a legjobban féltem diákként, de aki a legtöbbet inspirált, hogy meg akarjak felelni. Na jó, nem harapok azért, de úgy vélem, ha valaki tanulni jön valahova, legyen az herceg, vagy csak tanácsadó, vagy akár egy jövőbeli nagy vezető… akkor is fegyelmezetten kell viselkednie és eleget tenni annak, amit elvár tőle az, aki tudja azt, amit ő még nem.
Az én birodalmam a tanterem és akár tetszik ez valakinek, akár nem, ott bizony én vagyok a királynő, sőt, ha úgy tetszik, az atyaúristen személyesen.
mapleburgh academy
« Ca te prend les tripes, ça te prend la tête
Et puis tu pries pour que ça s'arrête
Mais c'est ton corps, c'est pas le ciel,
Alors tu te bouches plus les oreilles
Et là tu cries encore plus fort et ça persiste...
Alors on chante »
― Stromae

jellem ♔ Lassan emelem fel a fejem, hogy önmagam nézzen vissza rám a tükörben. Önmagam? Biztos ez vagyok én? Arcomon tengernyi smink, ruhám aligha nevezhető hétköznapinak… de hát nem is az. Jelmez… ahogy arcom is inkább maszk, mint valódi. Lassan húzom le a ragasztót, amivel a mikrofont erősítik arcomhoz, hogy ne zavarjon a színpadon. Azt a mikrofont, amibe ezen a színpadon már sose fogok énekelni. A mikrofont, ami hangot adott nekem akkor is, amikor gyenge volt az. Bár… valahol mindig is szükségem volt erre, hogy erőt adjon, hisz sose voltam az a nagyszájú ember. Sose álltam igazán ki magamért és minden konfliktus elől elfutottam, kivéve ott kint, a vörös függöny mögött, a díszletek között, a másik életemben. Valahol minden színésznek két élete van. Egy a való életében egy pedig abban a rengeteg karakterben akiknek a jellemét magukra veszik. Én úgy érzem, hogy kicsit mindegyikben benne voltam és kicsit mindegyikből elloptam magamnak valamit a másik életembe.
Lerakom a mikrofont és kezembe veszek egy vattát, hogy letöröljem egyik szemem. Ahogy újra felnézek a tükörbe, elmosolyodok. Mennyi különbséget jelent egy kis smink… egy kis maszk, amit felvehetünk, hogy eltakarjuk valódi énünket. Sosem értettem, hogy ez miért jó. Naiv vagyok, vagy sem, úgy gondolom, még a mai világban is lehet őszintének lenni. Nem kell kegyetlennek lenni, lehet ezt finoman is csinálni, hiszen ha megtagadjuk, az még kegyetlenebb, mint a valóság feltárása. Lehet, hogy könnyen megbántódnak, ha az igazságot hallják… néha én is így vagyok, viszont minden ilyen szó, mondat csak épít… Én is rengeteg kritikát kaptam, rengeteg építőkocka segített, hogy felépüljön az a Lisette, aki képes volt megannyiszor felállni a színpadra, aki képes volt megannyiszor kiénekelni a lelkét is a világnak.
Letörlöm másik szemem is, végül az egész smink eltűnik és egy mozdulattal kerül a kukába. Kihúzom a hajamból a rengeteg csatot, majd lassan megrázom fejem, hogy hajam arcomba boruljon, majd fésülni kezdem azt. Olyan könnyen siklik a fésű minden ága hajszálaim között, mint amilyen könnyen át lehet rajtam is látni. Bár sokan ezt negatívumnak gondolják, én úgy hiszem, hogy ez egyáltalán nem az. Kiszámítható vagyok, könnyen meg lehet mondani, viszonylag kevés ismeret után, hogy mi a véleményem bizonyos dolgokról, hogyan fogok reagálni és mit fogok épp mondani… de talán azért nem bánom, mert ugyanakkor egy pillanat alatt fel tudnék venni akármilyen szerepet, akármilyen személyiséget, ami aztán igazán nagy gubanc tudna lenni annak a fésűnek, s talán csak a haj levágásával lehetne megoldani a helyzetet. Viszont ezt fölöslegesnek érzem. Miért olyan nagy baj, ha átlátható valaki? Nincs titkolnivalóm… úgy élek, hogy azzal mindig elégedett lehessek.
Felállok a székből, leteszem a fésűt és ruhám fűzőjét kezdem bontogatni. Halk kopogást hallok az ajtón.
- Miss De la Ronde, már nagyon várják odakint.
- Egy kicsit még várhatnak… most utoljára… - Szólok ki, s elmosolyodok. Nem bánom a döntésem, milyen kétszínű is lennék, ha bánnám, hisz pont az előbb jelentettem ki, hogy úgy élek, hogy azt sose bánjam meg. Szomorú vagyok, hogy az életemnek egy szakasza lezárul, de majd találok más szenvedélyt…
Ledobom a gyönyörű jelmezem, s egy egyszerű ruhába bújok, lerakom a csodálatos cipőmet, s egy sima, fekete cipőbe bújtatom lábam, majd a tükör elé hajolok és elmosolyodok.
Most kell erősnek lenned, Lisette… most kell használnod azt a mikrofont, hogy álld a kiképzést.
Ahogy kilépek öltözőm ajtaján, pár lépést követően kamerákkal találom szembe magam, s vakuk villogása fogad. Elnevetem magam, de nem állok meg, csak megyek tovább. Ha egyszer elindultam, sose fogok meghátrálni, hisz akkor az olyan, mintha felrúgnám a saját kockáimból épített várat. Olyat pedig csak a gyenge emberek csinálnak, nemde?

Mia/22

éppen elég Wink

Marion Cotillard

Vissza az elejére Go down






Coma Vaught






Coma Vaught


dolgozó

♔ Törvények száma : 36
♔ Age : 42



 


Lisette De la Ronde Empty
TémanyitásTárgy: Re: Lisette De la Ronde   Lisette De la Ronde Icon_minitimeHétf. Feb. 16, 2015 10:50 am


Elfogadva!
isten hozott!
Te elmeséltél nekem egy történetet, most hadd meséljek el neked én egyet.
Szóval. Tizennégy-tizenöt éves koromban, egy irodalom óra előtt két osztálytársam épp Mucsi Zoltán színészi értékeiről vitatkozott (nem tartozik a tárgyhoz, de javarészt a Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten kevésbé nyomdaképes párbeszédeit és azoknak előadásmódját idézték fel egymás között). Nyolc óra egy perc lehetett, vagy legalábbis valamivel csengetés után, a tanárunk épp benyitott a terembe, a következő beszélgetésfoszlányra érkezve:
- De Mucsi Jászai Mari-díjas színész!
- Jó, de hát azt minden második színész megkapja!
És itt jött el a pont, mikor magyartanárokhoz, vagy egy elsős gimnazistánál kicsit is tájékozottabb emberhez méltóan tanárunk pontot rakott a vitájuk végére, pár perces kiselőadás formájában arról, hogy Jászai Mari micsoda hatalmas színészünk volt, és hogy a róla elnevezett díjért azért valamit mégis csak tenni kell. Nem mondom, hogy sok maradt meg mindabból, amit akkor hallottam, de addigi életemben ez volt a legmélyebb nyomott hagyó találkozásom Jászai Mari munkásságával.
Azóta elolvastam róla ezt-azt. Kritikák, emlékiratok, sok éves plátói szerelmem a nő, és bevallom neked, régóta várom, hogy találjak egy karaktert, akinek bármi köze van a színészethez, hogy párhuzamokat, hasonlóságokat, meg még egy adag csodát találjak, és kisasszony, mondom neked, mindből volt bőven! Furcsa dolog a színészetben, hogy minden karakter, akit el kell játszanod, egy idővel egy picit te leszel, nem? Ez amúgy a Pygmalion-effektus alapján is igazolható, de ebbe most nem megyek bele. Csodaszép írás, lenyűgöző karakter. Mit is mondjak? Szép munka.
A színésznek lenni szerintem kicsit olyan, mint időt utazni. Nagyon sok kritériummal. Például, élhetsz egy napot a görög birodalomban, de kivégeztet a saját nagybátyád. Élhetsz orosz arisztokrataként, de soha nem találod meg a boldogságot. Őrületes ez az élet, de ha menned kell, hát menned kell. Remélem, a zenetanításban is legalább annyira ki tudsz majd teljesedni, mint a színpadon, nem éppen rokonszakma, de én drukkolok neked. Hajrá, tanterem-Anyahölgyisten (atyaúrnak csak nem hívlak).
Ja, meg foglalj PB-t is, jó?
Vissza az elejére Go down
 

Lisette De la Ronde

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
| MAPLEBURGH ACADEMY | :: Karakterek :: Elfogadott karakterek :: tanárok-