Megosztás
 

 Sophia A. Boleyn

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet






Sophia A. Boleyn






Sophia A. Boleyn


örökös

♔ Ország : Anglia
♔ Törvények száma : 11
♔ Age : 32
♔ Szobaszám : 303



 


Sophia A. Boleyn Empty
TémanyitásTárgy: Sophia A. Boleyn   Sophia A. Boleyn Icon_minitimeCsüt. Feb. 05, 2015 9:20 pm


Boleyn, Sophia
« Clear the way boys, the lady has arrived. All you handsome fellas please wait for me to the right»

♔ Teljes név : Sophia Amelia Cecily Dorothea Boleyn
♔ Kor :18
♔ Születési hely, idő : 1996 április 2
♔ Nemzetiség : angol
♔ Rang : Suffolk hercegnője
♔ Évfolyam : 1
♔ Szülők : Dorothea Mortimer & William Boleyn
♔ Társ : Carolina Brenton
♔ Csoport : örökös


Rule the world ♔ Nos… királynő sose leszek, ebben egészen biztos vagyok, túl sok embernek kéne ahhoz varázslatos módon meghalni, vagy eltűnni, hogy én legyen a soron következő, hisz maga a királynő unokája is csak 4. a sorban… és hát, ha a család összes tagja ilyen sokáig él... jajj, de pszt, én ilyet sose mondtam ki. Nagyon is szeretem őket és még véletlenül se akarnék én királynő lenni, pláne nem szeretett hazámban. Túl sok felelősség lenne az nekem. Bár, királyné még lehetek, azt hiszem, azt sokkal könnyebben el tudnám viselni. Jelenleg se kell nagyon döntéseket hoznom, csak megfelelően képviselnem az angol királyi családot, amit többé-kevésbé sikerül is megtennem, azt hiszem.
De hogy mik a terveim a jövőre nézve? Átveszem édesanyám alapítványának a vezetését, remélhetőleg, a bátyámnak úgyis édesapám vállalatára fáj a foga… hát vigye csak. Túl sok felelősség… és túl sok olyan ismeret kell hozzá, ami engem csak távolról érdekel. Ha nem tudok szenvedélyes lenni valami iránt, akkor biztosan nem fogok beleadni mindent. Amit anya csinál, az előtt fejet hajtok. Elhagyatott ingatlanokat vesznek meg, újítanak fel és olyan szervezeteknek adják el, potom pénzekért, akik rászorulnak, mellette árváknak és hátrányos helyzetűeknek szerveznek programokat és nyaralásokat. Nem egy ilyenen vettem már részt magam is és imádtam segíteni is, meg persze utazgatni is. Azt hiszem egy hercegnőnek, vagy akár királynénak pont ez a feladata. Mosolyogni, amikor kell és jótékonykodni. A politikát én rábízom a férfiakra. Lehet régimódi gondolkodás, lehet azért, mert így neveltek, sőt, az is lehet, hogy meggondolom a dolgot, vagy akár rá leszek kényszerítve, hogy meggondoljam, ez még a jövő zenéje.
mapleburgh academy
« It's not an illusion
I'm as live as I can be
Instead of all your promises
Why don't you show all your charms to me »
― Caro Emerald

jellem ♔ Van egy híres felmenőm, akit azt hiszem mindenki ismer, aki kicsit is jártas az angol történelemben. Ugye mindenki tudja, hogy kire gondolok? Igen… Anne Boleyn. Nagymamám mindig azt mondta, hogy olyan vagyok, mint amilyen ő volt valójában. Amit kiskoromban nem értettem ugyan, hiszen azt se igazán tudjam, hogy milyennek állították őt be. Alig voltam 12, amikor kezembe adott egy dobozt, amiben naplók voltak… ugyanis az köztudott, hogy Anne folyamatosan lejegyezte gondolatait… nos, ez a család birtokában maradt, nekem pedig lehetőségem volt elolvasni. Nyilván nem az eredetit, hiszen annak felbecsülhetetlen értéke van és azt hiszem sose fog teljesen napvilágra kerülni, de egy begépelt változatát, amit teljes titoktartás mellett csináltak. Hupsz, most kikotyogtam? Na jó… akkor meg kell ígérned, hogy nem árulod el senkinek, különben súlyos következményei lesznek. Vegyük úgy, kedves olvasó, hogy aláírtad a titoktartási szerződést…
Nos, de térjünk a lényegre. Szóval, addigra már nagyjából megismertem ak épet, amit a történelem festett le róla. Egy feslett nőszemély, aki becsábította magát a király kegyei közé, elhalászva őt szegény Aragóniai Katalintól, s utána meg is csalta szegény, ártatlan Henrik királyt, aki utána lefejeztette felségárulásért. Ez alapján már kiskoromban egy cafkának kellett volna lennem. Azonban Anne közel se volt az a buta nőszemély, sőt, még bosozrkány se volt, hiába a 6. ujj… Egy értelmes, műkedvelő nő volt, aki sokkal cselesebb volt, mint az gondolták róla. Azt hiszem, ezért mondta nagyi, hogy hasonlítok rá. Már kiskormtól fogva nagyon jól tudok terveket szőni… persze akkor még arról szólt, hogyan verjem át anyáékat, de leginkább James-et, a bátyámat, most már… egészen másról.
Alapvetően szófogadó vagyok, legalábbis, mondjuk úgy, hogy papíron… a valóságban meg, jól titkolom, hogy nem vagyok igazán az. Nehezen törődök bele olyan dolgokba, amiket rám erőltetnek, főleg, ha annak nagy befolyása van az életemre. Nyilván az rangom által elvárható kötelezettségeket zokszó nélkül, sőt, boldogan teljesítem, de például egy előre eltervezett házasság azt hiszem nem ide tartozik. Nem a középkorban élünk, ugyebár… a mai világban még a hercegek is szerelemből házasodnak, sőt, még a koronaherceg maga is elvette azt a borzalmas nőt. Istenem… csak egyszer üljetek le vele teázni, visszasírjátok még a legidegesítőbb öreg rokonotok nyaggatását is. Na de ő nem is lényeg. Szóval, az ilyesmit nem igazán tűröm el. Nem, a szüleimmel nem szállok szembe, egyrészt, az szörnyen neveletlenség lenne, másrészt pedig merszem sincs. Helyette a magam életét élem, az ő tudtuk nélkül. Ha ilyesmire képesek, higgyék csak azt, hogy egy kedves, szófogadó kislány vagyok, mikor a való életben nem feltétlenül.
Néha… ha rossz napom van, borzasztóan tudok viselkedni, mint egy igazi, filmekben ábrázolt hercegnő, a rosszfajtából. El tudom hinni, hogy nekem minden kijár és több vagyok, csak mert ilyen családba születtem, követelőzök és elvárom, hogy körberajongjanak. De mentségemre szolgáljon ez azért ritka… mondjuk havonta 1-2 nap max… Amellett lusta vagyok mindenhez, ami nem érdekel, s csak nagyon nyűglődve tudom rávenni magam mondjuk az olyan dolgok tanulására, ami iránt nem érdeklődök, viszont, ha valami olyasmiről van szó, amit szeretek, akkor nem csak 110%-ot, talán még 200-at is képes vagyok beleadni. Szóval, kompenzálom.
Szeretek anyáskodni és megmondani valakinek, hogy mi a helyes, ha úgy látom, hogy az illető nem látja, vagy nem csinálja azt. Persze ezt általában jó szándékból teszem, de néha sikerül átesnem a ló túlsó oldalára (de csak metaforikusan, amúgy kitűnő lovas vagyok) és nem veszem észre, hogy tolakodó vagyok. De hát, akinek nem inge, az ugye ne vegye magára.
Tudnám még szaporítani bőven a szót, de úgy hiszem amennyit kell, elmondtam magamról. Ami pedig azt a titkot illeti, ígérd meg, hogy tényleg megtartod magadnak, nem akarod megtudni, milyen vagyok, ha bosszút forralok.

Mia/22

+10

Holliday Grainger

Vissza az elejére Go down






Aden Blackbourne






Aden Blackbourne


tanár

♔ Ország : anglia
♔ Törvények száma : 44
♔ Age : 40
♔ Szobaszám : mapleburgh academy



 


Sophia A. Boleyn Empty
TémanyitásTárgy: Re: Sophia A. Boleyn   Sophia A. Boleyn Icon_minitimeCsüt. Feb. 05, 2015 9:49 pm


Elfogadva!
isten hozott!
Ez a naplós dolog nagyon megkapó, és érdekes volt, pont, mint a karakter személyisége. Az biztos, hogy nem szívesen lennék Sophie ellensége, mert amilyen angyalian néz ki, éppen annyira tud cseles is lenni. De nem mellesleg ott van az, hogy segít a rászorulókon - ez szerintem elengedhetetlen ahhoz, hogy jó hercegnő legyen. A cselesség pedig néha egyenlő egy jó stratégiával.
Minden határozottan rendben volt, nyomás foglalózni és játszani!
Vissza az elejére Go down
 

Sophia A. Boleyn

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
| MAPLEBURGH ACADEMY | :: Karakterek :: Elfogadott karakterek :: örökösök-