Megosztás
 

 Mona & Lulu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet






Louise Demarchelier






Louise Demarchelier


társ

♔ Ország : Franciaország
♔ Törvények száma : 10
♔ Age : 29
♔ Szobaszám : 301



 


Mona & Lulu Empty
TémanyitásTárgy: Mona & Lulu   Mona & Lulu Icon_minitimeCsüt. Feb. 05, 2015 2:38 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
MONA & LOU

undercover hide away

Nem ártana visszaérnem az istállókba, mielőtt a szürkületből sötétség lesz, úgyhogy egy jól irányzott mozdulattal megfordítom a hátast, hogy inkább visszafele haladjunk. Pedig kár. Azon ritka napok egyike van ma, amikor őszintén élvezem a lovaglást, holott ha őszinték akarunk lenni, ez nem éppen az én sportom. Sőt. A sportok meg én… két teljesen külön fogalom. Nincs se kéz-, se szem-koordinációm. Pont, mint a Neveletlen hercegnőben. Ha hozzám vágnak egy labdát összekucorodok és remélem, hogy nem talál el. Ami persze 20 évesen már igazán nevetséges, de a régi szokások nehezen halnak. Bármikor felmászok a jóga matracra, szeretek úszni, de hogy teljes legyen az irónia ebben az iskolában már harmadik éve egyik sport sem szerepel a tanmenetben. Legnagyobb bánatomra. Annak idején, amikor kezdtem, fogalmam sem volt, mit vegyek fel. Anya lelkesen noszogatott a tánc irányába, de lanyha pánik fog el a szerepléstől, hogy őszinte legyek. Ezért érzem jól magam a fényképezőgépem mögött. Aztán persze Layla beszélt rá,  hogy válasszam vele együtt a lovaglást, ami kezdetben szintén elég rémisztő volt, de… valahogy egészen megszerettem. Kétségkívül sok szerepe volt ebben az olasz leányzónak is, apám meg boldogabb nem is lehetett, hogy végre van valami, amit vehet nekem a szülinapomra: egy lovat. Pedig úgy egyébként… mit fogok csinálni szegénnyel, ha elvégzem a sulit? Erre gondolni sem akarok.
Ahogy feltűnnek előttem az ismerős épületek lépésbe fogom a négylábút, és lepattanok a nyeregből. Már jó rég volt, hogy ennyitől ki akartam törni a bokámat. Talán még fejlődök is egy kicsikét, de igazából nincsenek nagy ambícióim a lovaglást illetően (sem). Bevezetem a hátast a saját kis karámjába, és gondolataimba merülve látok hozzá a leszerszámozásához, majd lecsutakoláshoz. Jobb dolgom egyébként sincs, és ilyenkor már nem hiszem, hogy mások is lennének itt rajtam kívül, vagyis egészen nyugodtan megfeledkezhetek a külvilágról, és a világban élő emberekkel. Egyébként sem szokásom soha sehol a társaság, vagy a parti lelkének lenni, de mostanság ha lehet, csak még jobban szeretek megmaradni magamnak, és magamban. Ha sietnék vissza a szobámba akkor úgyis ott lenne Layla, és újabban fogalmam sincs, hogyan kellene viselkednem a közelében. Igazi kínszenvedés mellette még a lélegzés is…
Szinte szívrohamot akarok kapni, amikor a szomszéd boxban toporzékolni kezd a hátas, és jellegzetes csörgés-zörgést hallok, mint amikor valaki a szerszámok és nyergek között keresgél, babrál. Fel is ugrok, mint valami világ nagy idióta, és a két boxot elválasztó gerendákhoz megyek, hogy egy zsámolyra állva átkukucskáljak, ki az. Sosem lehet tudni, lehet, hogy csak az állat rakoncátlankodik, és igazán nem akarnék úgy elmenni, hogy ideges lovakat hagyok magam után az istállóban. De nem csak egy jószággal találom szembe magam - Ó, te vagy az? A szívrohamot hoztad rám – eresztek meg egy halvány mosolyt Mona felé, épp csak átkandikálva az ő térfelére.

Vissza az elejére Go down






Ramona Dragomir






Ramona Dragomir


örökös

♔ Ország : Oroszország
♔ Törvények száma : 14
♔ Age : 29
♔ Szobaszám : 111 Ha Na-val :3



 


Mona & Lulu Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mona & Lulu   Mona & Lulu Icon_minitimeCsüt. Feb. 05, 2015 7:50 pm


friends are made not born


[You must be registered and logged in to see this image.]
Mielőtt ideértem volna a suliba elhatároztam, hogy a sok zeneóra mellett és a festészet mellé elkezdek valami sportot is. Amúgy, sose gondoltam magamat olyan sportos embernek, hiszen hamarabb ülnék le egy bögre teával és egy ceruzával a fotelbe, mint, hogy kimenjek szakadó esőben egy füves pályára. De néha áldozatokat kell hozni annak érdekében, hogy megismerj egy új érzést.
Egész első évben lovagló órákat vettem, megismertem mélyebben a lovamat, Hóvihart, hogy feltétel nélkül megbízzak benne, ha arról van szó. A lovaspólóra csak másodikban tértem át, és a szüleim elmondása szerint ez volt a lehető legjobb dolog, amit elkezdhettem. Szerették volna, ha valamelyik gyerekük ilyenbe fog, s mivel eddig még csak én vagyok az egyetlen, aki nekikezdett eléggé büszkék rám. Végre elismertnek érezhetem magam, hiszen hármas ikreknek lenni nem épp a legegyszerűbb dolog.
Sőt… sokan a falra másznának, ha még lenne két ugyanolyan idős testvére, ráadásul ennyi kötelezettség miatt sokszor érezzük úgy, hogy lassan összeomlunk. De nem! Legalábbis nekem a lovaglás alkalmat ad arra, hogy kikapcsolódjak, a lovaspóló pedig formában tart, a versenyszellememet is és az érdeklődésemet.
Idén még nem volt edzés, legalábbis én nem tudok róla pedig ezekre általában figyelni szoktam, az új edzővel sem volt még alkalmam találkozni pedig lassan ideje lenne elkezdeni a felkészülést és az új tagok beválogatását. Mindegy, nem ártom be magam ezekbe a nagy dolgokba. Nem vagyok kukacoskodó emberbe.
De azért edzeni szeretek, ezért is áldoztam arra a délutánomat, és így volt alkalmam Hóviharral tölteni néhány csodálatos percet. Ha vele vagyok minden olyan más, nem érzem magam hercegnőnek, kiváltságosnak, hanem fesztelenül, szabadon nevetek azon, ahogy prüszköl és koppint. Vicces egy teremtés.
- Nyugi Hóvihar, ha nyugton maradsz és engeded, hogy befejezzem a csutakolást kapsz valami nagyon finomat. Oké? – tudom, hogy nem tud válaszolni szavakkal, de egy pillantás is mindent el tud árulni. Ezért mosolyogva, fütyülve fejeztem be a dolgomat, majd kezdtem a táskám után kutatni.
- Nem tudod merre tettem? – nézek vissza a vállam fölött, majd meglátom a hátsó lábainál. Nem törődve a piszkos földdel csúszok át alatta, hogy megszerezzem az ajándékát. De ebben a percben valakinek a hangját hallom, ami nm kissé ijeszt meg. Hátrahökkenek, mikor meglátom Lulu fejét a rések közt.
- Igen, én. Ki más lehetne itt ilyen későn rajtunk kívül? – mosolyom még szélesebb lesz, mikor meglátom az övét. Lulu az egyik itteni kedves barátnőm, akivel szívesen töltök időt.
- Most jössz vagy mész? – kérdezem miközben kiveszem a kockacukrokat a táskámból és a lovam szájához nyújtom őket. – Héé, csikizel. – nevetek fel, mikor megérzem, ahogyan eszik a drágám.
- Szeretnél adni a lovadnak kockacukrot? Van még, nyugodtan vegyél, a táskámba van. Amúgy hogy vagy Lulu? Rég beszéltünk.
Δ Music: [You must be registered and logged in to see this link.] Δ  Note: kockacukor nagyon finom, és megérdemlik


Vissza az elejére Go down






Louise Demarchelier






Louise Demarchelier


társ

♔ Ország : Franciaország
♔ Törvények száma : 10
♔ Age : 29
♔ Szobaszám : 301



 


Mona & Lulu Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mona & Lulu   Mona & Lulu Icon_minitimePént. Feb. 06, 2015 5:53 pm

[You must be registered and logged in to see this image.]
MONA & LOU

undercover hide away

- Nem is tudom… csenő-manók. Kőtrollok. Medvék. Rénszarvasok - sorolom az agyatlannál agyatlanabb random butaságokat, amelyek valóban megfordultak a fejemben, amíg nem sikerült megfelelően beazonosítanom a másik oldalról érkező hangokat. Mit ne mondjak, világéletemben élénk fantáziám volt, és szerintem kimondottan ennek tudható be, hogy valójában abszolút könnyen rám lehet hozni a frászt, de komolyan. Ha valaki hirtelen elém ugrik a folyosón, már akkor is sikítok, hát még akkor, ha fura neszeket hallok, és nem tudom, hogy kitől, vagy mitől származnak. Mindenesetre az, hogy csak Mona az, meglehetősen megnyugtat, hiszen ő azon kevés emberek közé tartozik, akiket nem csak ismerek, de nagyon is kedvelek. Igaz, sokszor megvádolnak azzal, hogy én szinte mindenkit kedvelek, de csak azért, mert általában kedves vagyok másokkal, még nem lesz igaz, hogy tényleg mindenkit különösebben kedvelnék is. Mona azonban kivétel, nagyon bírom, ahogy igazából a testvéreit is, és az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy meglehetősen lenyűgöznek engem, ők hárman. Nem csak úgy, ahogy általában a hercegnők szoktak, hiszen eleget ismerek a kékvérűek közül, hanem még ezen túl is. Egekre, mégis csak hármas ikrek! El sem tudom képzelni, az milyen lehet, de amennyire én látom, megvan mindhármuknak a maga egyénisége, és ez szerintem csodálatraméltó. Főleg, hogy közben jóban is vannak. Elég nehéz lehet. Ugyanakkor valahol biztosan nagyszerű is.
- Megyek. Legalábbis mindjárt végzek, de megvárhatlak - ajánlom fel rögtön, ahogy kicsit feljebb tornászom magam a gerendába csimpaszkodva, hogy rendesen átlássak Monához, ne csak a fél fejemet lássa, gondolom ez sem kevésbé ijesztő, mint fura hangokat hallani a túlfélről - Most etettem meg, de… na jó, csak egyet - nyújtom át a kezem halvány mosollyal egy cukorkáért, és ha kapok, gyorsan le is szökkenek a zsámolyomról, hogy jutalomból a hűséges hátasnak nyújtsam. Miközben hallom még Mona kérdését, még gyorsan végigszántok a kefével a ló sörényén, aztán a karám ajtót gondosan becsukva magam mögött átlibbenek a lány boxába, megállva az ajtóban.
Mostanában fogalmam sincs, hogy kellene válaszolnom erre a kérdésre. Nem szeretek hazudni, és nem is igazán tudok. Ha valami, akkor inkább elhallgatok dolgokat, de mostanában minden annyira bonyolult, hogy sehogy sem tudnék igazán őszinte választ adni. Még Monának sem. Nem igazán tartok még ott, hogy beszéljek arról, ami mostanság nyomja a lelkemet. Talán majd egy kicsit később. Talán majd ha kevésbé lesz ilyen rossz, kevésbé nyomaszt ennyire, és ha már tudom, mit akarok… egyelőre ugyanis fogalmam sincs, és azt hiszem ennél kevés rosszabb dolog van - Megvagyok, asszem. Nincsen semmi különös - vonom meg a vállamat, és ha bárki megkérdezi ilyenkor, hogy mitől vágok néha ennyire fancsali képet, akkor jobb híján a szüleim torzsalkodására fogom. Ami nem is igazán hazugság, mert van bajom abból is bőven - És te? Ti? Minden okés? - kérdezem aztán élénkebb mosollyal, mindig is szívesen meghallgattam mások gondjait, sokkal inkább semhogy a sajátomról beszéljek.

Vissza az elejére Go down






Ramona Dragomir






Ramona Dragomir


örökös

♔ Ország : Oroszország
♔ Törvények száma : 14
♔ Age : 29
♔ Szobaszám : 111 Ha Na-val :3



 


Mona & Lulu Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mona & Lulu   Mona & Lulu Icon_minitimeVas. Feb. 08, 2015 8:53 pm


friends are made not born


[You must be registered and logged in to see this image.]
- Akkor ogrék is lehetnek itt, vagy a húsvégit nyúl, babafogak és doboz trollok is. – folytatom Louise kitalált lényeinek sorát, olyanokkal, melyekről nem is olyan rég jópofa animációs mesék készültek. Bevallom, odáig meg vissza vagyok ezekért, mert valahogy olyan jó néha gyereknek lenni. Nem akarok felnőni, pedig nem állíthatom meg viszont néha vágyom arra, hogy ne foglalkozzak nagyoknak való dolgokkal. Ilyenkor szoktam rátévedni a Netflixre és akarva, akaratlanul keresek rá és nézem meg a legújabbakat. Amúgy engem nem zavar, miért is kéne?
Igazából örülök annak, hogy összetalálkoztam az egyik kedves barátnőmmel, mert csak egy gyors látogatást terveztem Hóviharnál, lecsutakolni, meg megnézni, hogy is van és, hogy készen áll-e az edzésekre, mert hajtani fogom az egyszer biztos. És még bennem volt az is, hogy kényeztessem a lovamat ezért a zöldségek mellé cukrot is hoztam neki, mert tudom, hogy mennyire szereti. Néha meg jól is jön, az orvos is megmondta, de azért nem kell túlzásokba esni. Ez amolyan köszönöm, hogy kibírtad az utat otthontól idáig és nem haraptál meg senkit jutalomfalatnak mondható.
Amúgy nem tudnám megmondani hol és mikor lettem ilyen jóban Lou-val, de örülök annak, hogy a barátnőmnek nevezhetem. Az egyik életcélom az, hogy minél több barátra tegyek szert. De olyanokra, akikre bármikor számíthatok, és szerintem bármikor számíthatok rá is. Esetleg elhívhatnám valamikor egy kirándulásra velem.
- Az jó lenne, igazából én is mindjárt kész vagyok. Csak még kényeztetem ezt a jószágot. – vigyorgok rá a lovamra, miközben tovább etetem a kezemből, a másik percben viszont a barátnőmnek nyújtom át a kezemben lévő kockacukrokat, hogy Ő is megjutalmazza a lovát.
Miközben beszélgetünk, egy percre sem állok le a dolgommal, szénát teszek a lovamnak meg vizet, ha esetleg megszomjazna holnapig. A répákat is odakészítem, és még egyszer megfésülöm a sörényét, hogy biztosra vegyem minden egyes bogáncs kijött belőle. Miután ezzel is kész voltam eltettem a szerszámokat, a nyerget és a hozzátartozóit, és indulásra készen lettem volna, ha nem látok meg a sarokban egy oda nem illő tárgyat. Gyorsan felkaptam, még mielőtt véletlenül lenyelné Hóvihar, és bedobtam a kukába. Vajon ki hagyja szanaszét a szemetét?
- Mintha szomorkás lennél, tényleg minden oké van veled? Elmondhatod… - persze, nem szeretnék tolakodónak tűnni, mert nem akarom elijeszteni csak aggódom miatta. – Nálunk minden a legnagyobb rendben van, Hóvihar is jól van. Készülünk arra, hogy megismerjük az új lovaspóló edzőt. Te találkoztál már vele? – na igen, míg mások azon aggódnak, hogy mivel akasszák tele a szobájukat, én inkább ezen töröm a fejem. Mi van, ha egy olyan valakit kapunk, aki nem épp a legjobb? Mindegy, ilyenekre nem is gondolok, helyette felkapom a hátizsákom és egy puszit nyomok a lovamra, és már be is zártam az ajtaját.
- Nincs kedved még idekint beszélgetni? Valahogy nincs kedvem bemenni a szobákba…

Δ Music: [You must be registered and logged in to see this link.] Δ  Note: kockacukor nagyon finom, és megérdemlik


Vissza az elejére Go down






Ajánlott tartalom












 


Mona & Lulu Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mona & Lulu   Mona & Lulu Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 

Mona & Lulu

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Mona & Lory
» Layla & Lulu - Rayé Club -Paris

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
| MAPLEBURGH ACADEMY | :: Mapleburgh Akadémia :: Lovarda-